Ana Ivanovic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ana Ivanovic

Ovo je najbolji forum o kraljici tenisa!
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Intervju Paul Feina

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Zoka95pb
~*Administrator*~
~*Administrator*~
Zoka95pb


Posts : 151
Join date : 2008-07-04

Intervju Paul Feina Empty
PostSubject: Intervju Paul Feina   Intervju Paul Feina Icon_minitimeMon Jul 14, 2008 5:02 am

Anu je ranije tokom godine intervjuisao nagrađivani teniski pisac Paul Fein. Intervju je objavljen u nekoliko publikacija, od kojih je najznačajnija priča sa naslovne strane Sports Illustrated-a u Južnoj Africi. Sledi prevod dela intervjua:

Nedavno ste o svojoj majci, Dragani, rekli “Ona je i moj najbolji prijatelj, takođe. Veoma je važno da putuje sa mnom.” Na koji način vam majka pomaže?
Ona je sjajan savetnik. Osećam da me razume, i pruža mi najbolju podršku koju možete da zamislite. Nikada se ne ljuti na mene, samo hoće da vidi da sam srećna i da uživam u svom tenisu. Ona je ujedno i moj najbolji prijatelj i možemo da pričamo o svemu.

Mary Joe Fernandez, komentatorka ESPN-a i nekadašnja finalistkinja French i Australian Open-a, je rekla da je veoma podsećate na izuzetno popularnu Kim Clijsters zato što ste tako druželjubivi i opušteni da pre mečeva razgovarate sa svojim protivnicama. Hoćete molim vas da mi kažete nešto o tome.
To je lepo čuti. Kim je sjajna osoba. Nekada razgovaram sa svojim protivnicama i volim da mislim da sam prilično druželjubiva osoba. Ali takođe sam i veliki takmičar, i ne mogu da kažem da sam vrlo bliska sa nekom teniserkom.

Neki ljudi koji prate tenis su optužili Kim Clijsters, koja je osvojila 34 titule u singl konkurenciji ali samo jednu Grand Slam titulu, da je “previše fina” da bi bila šampion. Vi ste ljubazni i često se smešite. Da li ste vi “previše fini” da bi bili šampion?
Definitivno ne. Da budem iskrena, to je suluda ideja. Kada sam na terenu, želim da pobedim isto koliko i svi ostali. Izuzetno sam veliki takmičar. Učim kako da budem čvršća na terenu, ali ne mislim da morate da budete zli ili loša osoba da bi pobedili. Mislim da sam veliki borac kada sam na terenu, i neke teške mečeve sam dobila skoro samo svojom odlučnošću.

Prošlog oktobra ste igrali egzibicioni tajbrejk u dobrotvorne svrhe protiv Andre Agassia, u sklopu događaja za fondaciju Steffi Graf u Manheimu, u Nemačkoj. Zbog čega ste to nazvali jednim od najboljih iskustava za pamćenje u svojoj karijeri?
Agassi je jedan od najuzbudljivijih igrača svih vremena. On je bio moj heroj kada sam bila dete, i zato je igranje protiv njega bila posebno iskustvo. On je bio sjajan, veoma prijateljski i ljubazan.

Rekli ste da ste emotivni. Šta vas – na terenu i van njega – čini najemotivnijom?
Dosta plačem. Nekada zbog stvari koje nisu toliko važne, kao što su film ili knjiga. Na primer, nedavno sam gledala Lovca na jelene i Sliding Doors – dva vrlo različita filma, ali plakala sam za oba. Na terenu učim kako da bolje kontrolišem svoje emocije. Ranije sam znala da se naljutim na sebe ako ne igram savršen tenis, ali učim kako da se više opustim, što je bilo važno za moj napredak. Radim jogu i to mi pomaže za opuštanje i blagostanje.

Prošlog decembra ste promenili reket. Zbog čega ste to uradili? I da li se dobro pokazalo?
To je za mene bila sjajna promena. Stvarno volim Yonex rekete. Nikada ranije nisam igrala sa nekim drugim reketom – od kako sam bila dete koristila sam iste rekete. Tako da sam bila jako uzbuđena kada sam dobila priliku da testiram neke Yonex rekete, i prijatno iznenađana time da oni dodaju nešto mojoj igri: moj bekend se već poboljšao, pošto mogu da udarim težu lopticu. Proces testiranja je bio dugačak, pošto sam morala da budem potpuio sigurno da želim promenu. Osim toga, oni se odlično brinu o meni i obezbeđuju mi sjajnu uslugu, i zahvalna sam im zbog toga.

U svojoj kolumni u novinama ste napisali, “Treneri i agenti su najveće tračare.” Šta su vaš trener, Sven Groenefeld, i vaš agent, Gavin Versi, mislili o tome?
Sven nije rekao ništa, ali Gavin se smejao! Ali to je istina, on voli tračeve isto kao svi ostali, pa nije mogao da se žali na mene što sam to rekla. Ali, generalno, žene tračare više od muškaraca. U tenisu ljudi tračare o svačemu – vezama, svađama, tim stvarima.

Prošle godine ste zabeležili 14 pobeda nad teniserkama iz prvih 10 – više od bilo koje teniserke osim Henin – i sjajan rezultat vredan hvale od 8-3 nad prvih pet teniserki na kraju sezone. Zbog čega ste bili toliko uspešni protiv elitnih igračica?
Nisam znala tačan broj. Za mene je igra protiv vrhunskih teniserki velika motivacija. One su veliki takmičari, i znam da moram da budem u najboljoj formi da bi ih pobedila. Zbog toga sam veoma skoncetrisana na svoju igru, i vrlo motivisana.

Jednom ste rekli da vaš najveći cilj nije da osvojite Grand Slam turnir, niti čak da budete broj 1, već nešto drugo. Šta je to?
Pa, u stvari moj najveći cilj jeste da budem broj 1. Ali jednom sam rekla da ponekad sanjam o tome da odigram savršen meč. Znam da je to nemoguće, i možda sam zbog toga sanjala o tome. Odigrala sam neke veoma dobre, na primer kada sam pobedila Mauresmo u Sidneju pre dve godine, ili finale Montreala 2006., i mečevi protiv Sharapove u Parizu i Schnyder u Stuttgartu prošle godine. Ali nisam odigrala savršen meč, i verovatno nikada neću.

Koja je najsmešnija stvar koja vam se dogodila u profesionalnom tenisu?
To je verovatno bilo prošle godine u Zurichu, tokom turnira. Scott i ja smo otišli na večeru sa Svenom, koji je na tom turniru bio moj trener, i Matsom, mojim sparing partnerom. Scott i ja smo otišli dok su Sven i Mats plaćali račun. Oni su mislili da smo otišli pravo u hotel, koji je bio u prilično izolovanom delu. A mi smo se u stvari sakrili u žbunju, i iskočili smo sa štapovima u rukama. Oni su vrisnuli i toliko su se uplašili. Celu noć smo se smejali zbog toga
Back to top Go down
http://anathebest.niceboard.net
Lidija95pb
~*Administrator*~
~*Administrator*~
Lidija95pb


Posts : 201
Join date : 2008-07-04
Age : 28
Location : ma tu sam ja negde..... mozda igram tenis...

Intervju Paul Feina Empty
PostSubject: Re: Intervju Paul Feina   Intervju Paul Feina Icon_minitimeMon Jul 14, 2008 11:47 am

Haha.. najzesce je to sa motkama.. .hihi
Back to top Go down
http://www.teenschool.niceboard.net
$$ANA I AIDA$$*TENIS*
.:Sprijateljio/la si se sa svim clanovima 4uma:.
.:Sprijateljio/la si se sa svim clanovima 4uma:.
$$ANA I AIDA$$*TENIS*


Posts : 184
Join date : 2008-07-05

Intervju Paul Feina Empty
PostSubject: Re: Intervju Paul Feina   Intervju Paul Feina Icon_minitimeSun Jul 20, 2008 4:41 am

Lidija95pb wrote:
Haha.. najzesce je to sa motkama.. .hihi
lol!
Back to top Go down
Sponsored content





Intervju Paul Feina Empty
PostSubject: Re: Intervju Paul Feina   Intervju Paul Feina Icon_minitime

Back to top Go down
 
Intervju Paul Feina
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Ana Ivanovic :: Ana Ivanovic :: *News*-
Jump to: